Ożywiliśmy rynek na święta!

strojenie-choinek028Tegoroczna edycja akcji Ożywiamy Rynek w Daleszycach biła rekordy. W minioną sobotę 17 grudnia do wspólnego dekorowania choinek przystąpiło blisko 200 osób. 25 bożonarodzeniowych drzewek, przybranych w ręcznie wykonane ozdoby stroi już centrum miasta. W tym roku wydarzeniu towarzyszyła nie tylko kolęda i ciepłe życzenia, ale także świąteczny kiermasz oraz degustacja wigilijnych potraw.

 

 

 

W konkursie wystartowało 12 szkół z terenu gminy: ZSP Daleszyce, SP Niestachów, Mójcza, Borków, Kranów, Sieraków, Marzysz, Słopiec, Szczecno, Brzechów, ZSO Suków i Gimnazjum w Daleszycach, 10 lokalnych kół gospodyń wiejskich: z Brzechowa, Szczecna, Daleszyc, Komórek, Marzysza, Mójczy, Niw, Słopca, Smykówa i Niestachowa, Stowarzyszenie „Razem dla Widełek” oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach i Nadleśnictwa Daleszyce. Pomysłów na świąteczne ozdoby z recyklingu nie brakowało. Na oczach licznie zgromadzonej publiczności powstały prawdziwe działa sztuki. Dekorującym kibicował Burmistrz Dariusz Meresiński.
Czas umilały swoim śpiewem, zachęcając wszystkich do wspólnego kolędowania, panie z zespołu Dalmarjanki, Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza oraz Schola SERAFINKI działająca przy daleszyckiej parafii. Na kiermaszu królowały haftowane bombki i anioły, świąteczne stroiki oraz regionalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń z Marzysza, Komórek, Niw i Sukowa.
Można było także skosztować wigilijnych dań: pierogów z grzybami i kapusty z grochem, serwowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Nie zabrakło tradycyjnego makowca, którym częstowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej.
Konkurs na „Najładniej udekorowaną choinkę” przebiegał w dwóch kategoriach: szkoły oraz koła gospodyń, stowarzyszenia i instytucje.
W kategorii szkół w tym roku wyróżniono: SP w Brzechowie, ZSP w Daleszycach oraz SP w Szczecnie.
W drugiej kategorii docenione zostały: Koło Gospodyń Wiejskich z Niestachowa, KGW z Marzysza oraz KGW ze Smykowa.
Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Fundatorami nagród dla wyróżnionych był Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Barbara Sodel Prezes Banku Spółdzielczego Daleszyce-Górno oraz Alicja Furmanek Prezes TPZD i Alicja Prendota Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach. Choinki przekazało Nadleśnictwo Daleszyce.
Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.