Zimowa Kraina Odkrywania Telentów

Zimowa Kraina Odkrywania Talentów

W tym roku po raz pierwszy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy ze Świetlicą Integracyjno-Wspierajcą „Promyczek” organizuje cykl codziennych zajęć dla dzieci z rodzin korzystających z systematycznej pomocy tutejszego Ośrodka oraz podopiecznych świetlicy. Bezpłatne warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14, zarówno stacjonarnie w siedzibie „Promyczka” , jak i w miejscowościach na terenie gminy Daleszyce. Każdego dnia dzieci mają zapewniony gorący posiłek, który dostarcza dużo energii.


Pierwszy tydzień ferii zimowych 2017 pokazał, jak dobrym pomysłem okazała się realizacja projektu pt. „Zimowa Kraina Odkrywania Talentów” na terenie Miasta i Gminy Daleszyce. Różnorodna oferta, z jaką wychodzą do dzieci Kierownik Świetlicy „Promyczek” oraz Asystenci Rodziny pracujący w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Daleszycach, pozwala każdemu uczestnikowi znaleźć coś interesującego dla siebie. Świadczy o tym frekwencja dzieci rosnąca z dnia na dzień.
Dotychczas mali mieszkańcy miejscowości takich jak Szczecno i Suków mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach, które odbyły się w szkołach tam znajdujących się. Natomiast sołectwa: Brzechów, Niestachów, Zagórze, Smyków, Sieraków oraz liczna grupa dzieci z Daleszyc zostali zaproszeni do „Promyczka”. Organizowane zajęcia pozwoliły dzieciom oderwać się od rzeczywistości i pokazać, jak kreatywnie można spędzić czas wolny.
Podczas spotkania pt. „W krainie eksperymentów” dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi naukowcy, zaś w „Dniu Sportowca” wszyscy mieli możliwość wykazania się szybkością i zwinnością. Zajęcia „Master Chef Junior” pozwoliły na odkrycie w sobie kulinarnych talentów, które na pewno przydadzą się w życiu codziennym. W odpowiedzi na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach plastycznych, które uzupełniały nasz plan dnia.
To tylko kilka propozycji, jakie czekały na dzieci. W kolejnym tygodniu przewidziano wiele równie interesujących atrakcji.
Dzieci każdego dnia miały zapewniony gorący posiłek wraz z herbatą. Warsztaty odbywały się między godziną 10 a 14. Wstęp był bezpłatny.
Podczas ferii zimowych 2017 Świetlica Integracyjno – Wspierająca „Promyczek” organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem : „Zimowa kraina odkrywania talentów”. Będą odbywały się takie zajęcia jak: „Jestem aktorem”, „W świecie eksperymentów”, „Master Chef Junior” i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Świetlicy.