W gronie przyjaciół

2 czerwca (w miniony piątek) odbyło się zapowiadane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kolejne z cyklu spotkań grupy wsparcia dla rodziców dzieci sprawnych inaczej. Współorganizatorem i gospodarzem wydarzenia, które tym razem odbyło się w plenerze był Zespół Szkół Specjalnych w Skrzelczycach.
W spotkaniu wzięła udział liczna grupa rodziców, a także goście specjalni. Obok Burmistrza Daleszyc Dariusza Meresińskiego obecny był również Wójt gminy Pierzchnica Stanisław Strąk oraz kadra kierownicza Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin: Pierzchnica i Morawica. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Chmielnika.


Przyjazna atmosfera sprzyjała dzieleniu się doświadczeniami i długim rozmowom o zdiagnozowanych problemach i potrzebach, co zaowocowało nowymi pomysłami na formy wsparcia i aktywności dla rodzin. Mamy już kolejnych chętnych do pracy w planowanym na terenie gminy Daleszyce wolontariacie, a nasi podopieczni z niepełnosprawnością zostali zaproszeni przez Dyrekcję Szkoły w Skrzelczycach na półkolonie. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
Dziękujemy gospodarzom za ciepłe przyjęcie, wszystkim obecnym za miłe spotkanie, naszym gościom za udzielone wsparcie. I już dziś zapraszamy na odbywające się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce kolejne spotkanie grupy wsparcia czyli rajd, który odbędzie się 7 lipca.(wyjazd autobusem z Rynku o godz:14:00.