Drugi dzień w Bazie. Spacer do młyna i plener malarski

plener-malarski-mgops048Piknik i plener malarski na Placu Cedry

Dzieci spędzające wakacje pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poznają dziś „Piękno Daleszyc”. Pod takim hasłem przebiega drugi dzień akcji „Baza dziecięca”, czyli letniego wypoczynku dla podopiecznych MGOPS i Świetlicy Integracyjno-Wspierającej „Promyczek”. W wiosce rozstawionej w pobliżu szkoły podstawowej w Daleszycach biwakuje ponad siedemdziesięcioro dzieci, są wśród nich mieszkańcy całej gminy, a także zuchy i harcerze. Dzieci mają zapewnioną opiekę, poczęstunek i codziennie inny program zajęć.


Dzisiaj dzieci zwiedziły stary młyn wodny z 1910 roku, po którym oprowadzał je pan Kazimierz Fabjański. Właściciel zdradzał tajniki przetwarzania ziarna, prezentował najważniejsze urządzenia, opowiadał o różnych rodzajach mąki i odpowiadał na wszystkie pytania. O swoich wrażeniach ze spaceru i pobytu w Bazie dzieci opowiadały dziennikarzowi Radia Kielce, który przyjechał zrobić z nimi wywiad.
Po zwiedzaniu młyna, dzieci przeniosły się na Plac Cedry, na piknik i plener malarski. Po drugim śniadaniu chwyciły do rąk pędzle i uwieczniły swoje „Wspomnienia ze spaceru”. Efektem była plenerowa wystawa ich prac.
Jutro (3 sierpnia) w ramach Bazy Dziecięcej, na daleszyckim rynku otwarta zostanie Plaża Miejska. W programie jest moc atrakcji, m.in. ogromna piaskownica, zwiedzanie planetarium, gry i zabawy oraz nauka bezpiecznego wypoczynku. A dla ochłody kurtyny wodne i lody. Plażować będą dzieci z Bazy, ale liczą również na towarzystwo innych młodych mieszkańców gminy Daleszyce. Plaża będzie otwarta dla wszystkich chętnych dzieci w godz. 10-15. Zapraszamy milusińskich z dorosłymi opiekunami.