„Piasek, woda i gwiazdy” na daleszyckim rynku. W te wakacje plażujemy w mieście

plaza-miejska148Ogromna piaskownica, gry i zabawy, porady na temat bezpiecznego wypoczynku, a nawet planetarium. Takie atrakcje czekały na wszystkich, którzy zdecydowali się 3 sierpnia odwiedzić rynek w Daleszycach. Tutaj po raz pierwszy otwarta została Plaża Miejska. Nie brakło parasoli, leżaków i palm. A dla ochłody były kurtyny wodne i lody.

 

 

 


Wydarzenie zaistniało w ramach akcji „Baza Dziecięca”, czyli letniego wypoczynku zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ale plaża została otwarta dla wszystkich dzieci z gminy Daleszyce. Dopisali młodzi mieszkańcy wielu miejscowości, a maluchy z przedszkola i żłobka w Daleszycach oraz podopieczni „Bazy” na rynek przeszli barwnym korowodem: dzieci niosły własnoręcznie wykonane latawce, wiaderka i łopatki, tamburyny i grzechotki, a nawet maski płetwonurków. Na miejscu zaczęło się prawdziwe plażowanie.
Pogoda sprzyjała kąpielom słonecznym, ale nie zniechęciła do zabawy. Najmłodsi budowali zamki z piasku, łowili plastikowe rybki w miejskiej fontannie i układali gigantyczne puzzle z policjantkami. Nie brakło konkurencji sportowych z nagrodami: chętni wystartowali w rowerowym torze przeszkód czy rozgrywkach przygotowanych przez klub UKS Sparta Daleszyce i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Był też czas na naukę – dzieci pod fachowym okiem harcerzy ćwiczyły pierwszą pomoc przedmedyczną. Atrakcją było wspólne czytanie bajek: specjalnie dla dzieci w role narratorów wcielili się: Jan Cedro – Przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego, burmistrz Dariusz Meresiński, harcmistrz Elżbieta Kubiec –z-ca Komendanta ZHP Chorągwi Kieleckiej, Alicja Prendota – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Małgorzata Wojciechowska – dyrektor Miejsko-Gminnego Żłobka oraz Magdalena Sobieraj – Inspektor ds. Rozwoju i Promocji Gminy. Dla wzmocnienia wszyscy plażowicze dostali pizzę, lody i napoje, ufundowane przez kawiarnię „Jodełka”, pizzerię „Fantazja” i restaurację „Mistrz i Małgorzata”.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego, MGOPS i świetlicę Integracyjno-Wspierającą „Promyczek”, przy współpracy z MGOK, MGBP, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach, klubem UKS Sparta Daleszyce, Wydziałem Ruchu Drogowego Kom endy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, a także sponsorom: panu Łukaszowi Garbatowi z Pizzerii „Fantazja”, pani Dorocie Dziurskiej – kawiarnia „Jodełka”, panu Andrzejowi Borowieckiemu – restauracja „Mistrz i Małgorzata”, panu Dariuszowi Borkowskiemu prowadzącemu kąpielisko w Borkowie, właścicielowi hotelu „Patver” panu Piotrowi Stachurze oraz Hubertowi Mochockiemu i Sebastianowi Parkicie, prowadzącym ogródki na rynku w Daleszycach. Serdecznie dziękujemy także druhom OSP Daleszyce i Suków za wypożyczenie kurtyn wodnych.