Radosne świętowanie w gminie Daleszyce – Gminny Dzień Dziecka za nami

Dmuchańce, zjeżdżalnie, mnóstwo ruchowych gier i kreatywnych zabaw, śmiechoterapia i liczne występy artystów – tak 3 czerwca na Rynku w Daleszycach wyglądało święto wszystkich dzieci, które upłynęło pod hasłem „Sport i zabawa to fajna sprawa”.

 

 

 


Balony do nieba

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00 uroczystym wypuszczeniem do nieba stu kolorowych balonów. – Po raz kolejny organizujemy Dzień Dziecka w Daleszycach, ale tak naprawdę jest to święto nie tylko dzieci, a całych rodzin, bo co roku na nasze zaproszenie odpowiadają prawdziwe tłumy – mówił Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce. – Dzisiaj liczne występy artystów z terenu całej gminy, a mamy się czym chwalić, bo mamy bardzo utalentowane dzieci oraz młodzież. Jak się okazuje, nie musimy jeździć gdzieś daleko, aby podziwiać gwiazdy, bo są one dziś na daleszyckiej scenie. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzę uśmiechu na każdy dzień, aby były szczęśliwe, radosne, wesołe i zawsze bardzo kochane przez bliskich – dodał burmistrz.

Występy i pokazy

W programie wydarzenia przewidziano mnóstwo atrakcji. Oprócz koncertu zespołu 4Event, przed publicznością wystąpili podopieczni przedszkoli oraz uczniowie szkół ZSP z Daleszyc, SP Suków, SP Mójcza i SP Niestachów. Zebrani goście mogli obejrzeć także pokaz z zakresu sztuk walki, który zaprezentowali członkowie Klubu Kyokushin CHIKARA. Odbyło się również spotkanie z zawodnikami Spartakusa Aureus Daleszyce oraz Szkółki Kolarskiej KSKS Vento Bike Team. Na scenie wystąpił również Zespół Taneczny Kryształki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, który zaprezentował choreografię pn. „Źródło” za którą zdobył złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym w Bełchatowie. – W tym roku w organizację wydarzenia bardzo chętnie włączyły się instytucje działające na terenie gminy. Oprócz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce w przygotowanie atrakcji zaangażowali się również pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Daleszycach, Świetlicy Promyczek , Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach, druhowie z OSP Daleszyce, a także kluby i firmy – poinformował Norbert Wojciechowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach. – Na Rynku stanął szereg pięknie przystrojonych namiotów, w których przygotowano ciekawe atrakcje. Każde dziecko, które uczestniczy w grach i zabawach otrzymuje drobne upominki. Na pewno jest to fajne przeżycie i miła pamiątka po dzisiejszym dniu – dodał dyrektor Wojciechowski.

Terapia śmiechem

Ciekawym akcentem imprezy była śmiechoterapia, która rozweseliła nawet największych ponuraków. – Śmiech to zdrowie, ponieważ jest najgłębszą formą wydechu. Kiedy się śmiejemy, oczyszczamy nasz układ krwionośny z toksyn, dlatego jest on tak ważny. Dzisiaj przygotowałam klasyczną sesję śmiechu, która jest połączona z moją autorską metodą. Starałam się, aby trafić tym śmiechem do dzieciaków i nauczyć ich czerpać radość z życia – mówiła Anna Kulczycka z Gabinetu Naturoterapii w Kielcach.

Na sportowo, ale nie tylko

Jak na wydarzenie, któremu przyświeca sportowe hasło przystało, odbyło się tu mnóstwo zmagań sportowych dla dużych i małych. Zespół 4 Event przygotował szereg zabaw tanecznych – Chcemy dziś rozruszać wszystkie dzieci, mamy więc dla nich mnóstwo zabaw muzycznych i tanecznych. Za nami już „Jaka to melodia”, podczas której uczestnicy rozpoznawali znane i lubiane utwory, a także zabawa „Tańczy noga, tańczy głowa”, czyli poruszanie całym ciałem. Przed nami kolejne zabawy. Staraliśmy się przygotować taką ofertę, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i był zadowolony z tego wyjątkowego dnia – mówiła członkini zespołu 4 Event.
Oprócz tańca były również aktywności ruchowe z firmą SOCATOTS – Szkółką Piłkarską dla dzieci. Na Rynku stanęła mata imitująca boisko, na której poprowadzony był trening i gry z piłką. Do dyspozycji dzieci oddano także mobilne miasteczko ruchu drogowego. Zmęczeni aktywnością fizyczną uczestnicy wydarzenia mogli zaczerpnąć oddechu w Rodzinnej Strefie Wypoczynku i Zabawy lub Kreatywnym Kąciku z firmy Robię Sobie Dizajn, gdzie tworzono między innymi organizery sportowe. Dla miłośników bajek odbyło się czytanie książek z księgarnią TAK Czytam. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni w tym dniu na daleszyckim rynku goście mogli obejrzeć przepiękny spektakl pn. „Wilyjo na Świntegło Jana” w wykonaniu Teatru za Miedzą, którego opiekunem i reżyserem jest Agnieszka Jaroń. Młodzi aktorzy w zabawny sposób przedstawili obrzęd związany z puszczaniem wianków przez młode panienki, które w ten sposób chciały znaleźć swoich przyszłych mężów.

Dmuchańce, zjeżdżalnie i wesoła zabawa

Jak co roku ogromną popularnością cieszyły się dmuchańce i zjeżdżalnie, które dla każdego dziecka są wielką rozrywką. Nie zabrakło także chętnych do przebycia toru przeszkód, czy zagrania w nożny bilard. Wszystkie atrakcje dostępne były nieodpłatnie. Świetna impreza, bardzo dobra zabawa, dzieci są zachwycone. Największą furorę robi zjeżdżalnia, ale i zabawy ruchowe, czy kreatywne zajęcia porywają do uczestnictwa. Życzę wszystkim dzieciom, aby zawsze były tak szczęśliwe, jak dziś – podsumowała Paulina Kotyniewicz z Daleszyc.

Agnieszka Olech