Objazdowe wakacje

Rozpoczęły się „Objazdowe wakacje” w gminie Daleszyce. Pierwszym przystankiem m-GOPSIK-u był plac szkolny w Szczecnie.
Pracownicy mobilnego punktu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej po uroczystym przekazaniu w ich ręce auta o wdzięcznej nazwie m-GOPSIK udali się do Szczecna, aby umilić czas wszystkim dzieciom , które wakacje spędzają w domu.

 

 


Spotkanie rozpoczęło się od poszukiwań artystycznego talentu wśród najmłodszych. Odbył się plener malarski , w którym za zadanie było przedstawić na obrazie jak prezentuje się obecnie sołectwo Szczecno. Pomysłów było wiele i powstało kilka naprawdę interesujących prac. Następnie, prowadzące spotkanie panie przybliżyły wszystkim gry i zabawy, w które bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Nie mogło zabraknąć instruktażu jak grać w gumę, kapsle czy klasy.
Spotkanie zakończyło wspólne czytanie bajek. Dzieci z zapartym tchem wysłuchiwały o dzielnych czynach Szewczyka Dratewki, które przedstawiła im sołtys Szczecna, Anna Kroma. Ciekawymi opowiadaniami o historii sołectwa raczył zebranych gości radny, Czesław Skrybuś, który opowiadał jak kiedyś żyło się i spędzało wakacje na polskiej wsi.
Emocji było co nie miara, a m-GOPSIK przeszedł prawdziwy chrzest bojowy, który zdał z oceną celującą. Kolejnym przystankiem „Objazdowych wakacji” będzie plac obok remizy w Komórkach. Zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 10:00 w najbliższy czwartek.
Organizatorami „Objazdowych Wakacji” są: Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach oraz Świetlica Integracyjno-Wspierająca „Promyczek” w Daleszycach.

Mateusz Fąfara