Wycieczka do Miasta Królewskiego oraz Krainy Słodkości

21 lipca, w ramach akcji „Wesołe wakacje w Gminie Daleszyce” odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana dla dzieci przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, przy wsparciu Świetlicy Integracyjno – Wspierającej „Promyczek”. Tym razem zwiedzano Sandomierz, zawitano także do Opatowa.

Dzieci starannie przygotowane przez swoich rodziców do wycieczki, wyposażone w odpowiednie obuwie i kanapki, mogły w pełni cieszyć się wyjazdem. Miłą niespodzianką były pamiątkowe przypinki, które dzieci otrzymały na drogę od Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusza Meresińskiego, który wspólnie z kierownik MGOPS Renatą Segiecińską życzyli im udanej zabawy.
Od samego początku uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna pogoda oraz wykwalifikowany przewodnik pani Danuta Ramiączek, która umilała czas podczas zwiedzania miasta oraz podróży autokarem opowiadaniem legend i ciekawostek związnych z województwem świętokrzyskim.
Wycieczka rozpoczęła się rejsem statkiem po Wiśle, podczas którego dzieci miały możliwość zobaczyć Sandomierz z zupełnie innej perspektywy. Podążając w kierunku Starego Miasta przeszły przez Wąwóz Królowej Jadwigi, gdzie skryły się pod cieniem starych i ogromnych koron drzew. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zbrojowni, gdzie dzieciaki uczestniczyły w odgrywaniu średniowiecznych inscenizacji oraz wcielały się w postacie rycerzy i księżniczek. Miały również okazje spotkać prawdziwego rycerza w zbroi, który w zabawny sposób przedstawił historię Sandomierza. Pełni wrażeń uczestnicy wyjazdu zjedli smaczny posiłek w pobliskiej karczmie.
W drodze powrotnej autokar z dziećmi zatrzymł się w znanym mieście Opatów, gdzie odbyły się warsztaty „Krówka Opatówka”. Milusińscy mieli możliwość własnoręcznie zapakować słodkie cukierki, które później zabrali ze sobą.
W dobrych nastrojach, z uśmiechem na twarzach, dzieci wróciły bezpiecznie do swoich domów.

MGOPS Daleszyce