Sportowcy w akcji

Stadion Kolporter Arena w Kielcach i basen w Strawczynku – to do tych miejsc, 18 sierpnia, dzieci z terenu naszej gminy wraz z opiekunami z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świetlicy Integracyjno-Wspierającej „Promyczek”, wyruszyły na kolejną wycieczkę w ramach akcji „Wesołe Wakacje w Gminie Daleszyce”.

Pierwszym miejscem na trasie był Stadion Kolporter Arena w Kielcach, gdzie dzieciaki obejrzały krótki film przedstawiający historię oraz najważniejsze momenty z życia klubu Korony Kielce. Następnie zasiadły na trybunach – w lożach dla VIPów, zwiedziły szatnię piłkarską i wkroczyły, jak prawdziwi piłkarze, na boisko. Tam czekało na nich trzech zawodników Korony Kielce, którzy chętnie rozdawali swoje autografy i odpowiadali na zadawane im pytania. Na stadionie, grupie dzieci towarzyszyli także: Zbigniew Witka, grający w tej drużynie w latach 70-tych oraz Marek Mierzwa, trener Juniorów Starszych Korony Kielce. Spotkanie ze sportowcami wywarło na dzieciach bardzo duże wrażenie, u niektórych zrodziło się marzenie o zostaniu w przyszłości sławnym piłkarzem.
Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów był dwugodzinny pobyt na basenie w Strawczynku. Milusińscy do dyspozycji mieli trzy baseny i ogromną zjeżdżalnię. Po kąpielowej zabawie wszyscy udali się do pobliskiej restauracji na smaczny obiad, a następnie bezpiecznie wrócili do swoich domów.
To już czwarta a zarazem ostatnia wycieczka w ramach akcji „Wesołe Wakacje w Gminie Daleszyce”. Akcja zostanie podsumowana w piątek, 26 sierpnia, ogniskiem integracyjnym w Borkowie.