Wesołe wakacje w gminie Daleszyce

Śpiewem, tańcem i zabawą z animatorami przy ognisku podsumowano akcję „Wesołe wakacje w Gminie Daleszyce”. Projekt wakacyjnych wycieczek został zorganizowany dla dzieci przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach oraz Świetlicę Integracyjno-Wspierającą „Promyczek” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego.


Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, udział w niej wzięło siedemdziesięcioro dzieci z terenu gminy, które w ramach zorganizowanych wyjazdów, wspólnie zwiedziły świętokrzyskie. Mali podróżnicy odwiedzili Sandomierz, zakład produkcyjny Krówki Opatówki, Gród Pędzików w Siedlach, Ptasi Azyl w Ostrowie, Mini Zoo w Lisowie oraz Stadion Korony Kielce i basen w Strawczynku.
26 sierpnia, w Ośrodku „Amazonka” w Borkowie, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Podczas ogniska integracyjnego, dzieci dzieliły się niezapomnianymi wrażeniami z wycieczek.
– To były naprawdę fajne wakacje – mówił 10-letni Marcin Kraiński z Daleszyc – Nie mogłem się doczekać każdego wyjazdu. Byłem na wszystkich wycieczkach, ale najbardziej podobało mi się na basenie – pokreślił.
Burmistrz Dariusz Meresiński wraz z kierownik MGOPS Renatą Segiecińską, na ręce dzieci, złożyli serdeczne podziękowania rodzicom, a także pracownikom MGOPS, wszystkim osobom wspierającym akcję oraz małym uczestnikom wycieczek. – Wasza radość jest dla nas najlepszym podziękowaniem i mobilizacją do podejmowania tego typu działań – mówił Burmistrz Dariusz Meresiński – Serdecznie dziękuję organizatorom za pomysł i poświęcenie, rodzicom dzieci za zaangażowanie i odpowiednie przygotowanie swoich pociech do wycieczek.
Na zakończenie dzieci i opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Były słodkości, konkursy, zabawy z harcerzami z grupy „Wybranieccy” i kieleckiego Zespołu Tropem Przygody oraz smażenie kiełbasek przy wielkim ognisku. Na nudę z pewnością nikt nie narzekał. Dzieciaki do domu wróciły zadowolone, uśmiechnięte, z bagażem miłych wspomnień.