Uroczyste otwarcie Ośrodka Mediacji Rodzinnych w Daleszycach

otwarcie-osrodka-mediacji024

4 listopada, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Mediacji Rodzinnych. To pierwsza tego typu placówka w województwie świętokrzyskim, w której skonfliktowane strony będą mogły usiąść przy jednym stole i z pomocą niezależnego mediatora szukać rozwiązania problemu. Pierwsze mediacje odbyły się 8 listopada, do Ośrodka zgłaszają się kolejne osoby poszukujące pomocy mediatora.

 

– To, że już zgłaszają się do nas pierwsze osoby szukające wsparcia świadczy o tym, że warto było podjąć trud i ciężką pracę w przygotowanie i otwarcie Ośrodka. Jesteśmy przekonani, że będzie miejscem wielu rozejmów i zawartych porozumień – podkreślił Burmistrz Dariusz Meresiński.
– Wierzę, że wrażliwość na potrzeby mieszkańców, która wzięła górę tutaj, w Daleszycach, przyniesie wymierne efekty, a inicjatywą zainteresują się inne samorządy, bo to naprawdę dobry projekt – chwalił obecny na otwarciu starosta Michał Godowski. Inicjatywę powstania w Daleszycach Ośrodka Mediacji chwalił też będący gościem na uroczystości otwarcia wiceprezes Sądu Okręgowego w Kielcach, Mariusz Broda – To nowatorski i bardzo potrzebny projekt – podkreślił Mariusz Broda – Serdecznie gratuluję Burmistrzowi Dariuszowi Meresińskiemu i jego pracownikom podjęcia oraz realizacji cennej inicjatywy, która służyć będzie, społeczności lokalnej miasta i gminy Daleszyce.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wiceprezes Sądu Okręgowego w Kielcach Mariusz Broda, Starosta Kielecki Michał Godowski, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Dziadowicz, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach Renata Segiecińska, mediator dr Błażej Pasiuta oraz pracownik UJK dr Paulina Forma.
Podczas uroczystości otwarcia, której przewodniczyła kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Segiecińska, przedstawiona została także diagnoza, na której oparty został projekt utworzenia Ośrodka, potwierdzająca potrzebę jego powstania. Lokalnym mediatorom wręczono zaświadczenia o ukończeniu specjalistycznego szkolenia, a po skończonej inauguracji i poświeceniu placówki, zebrani goście mieli okazję zobaczyć pokój mediacyjny, wyposażony w sposób sprzyjający swobodnym rozmowom, oddający domowy i kameralny klimat.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach pozyskał na stworzenie Ośrodka prawie 40 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej pomocy specjalisty. Osoby zainteresowane, proszone są o umówienie się na spotkanie z mediatorem, zapisy pod numerem telefonu: 41 30-72-478 wew. 22.