Spotkanie z Mikołajem i książką

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

    Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach  oraz Świetlica Integracyjno-Wspierająca „Promyczek” we współpracy z rodzicami dzieci, które są podopiecznymi ośrodka, przygotowali dla nich uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zabawa odbyła się 9 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach Wzięło w niej udział 100 dzieci z terenu całej gminy.


Burmistrz Dariusz Meresiński,  jako pomocnik Świętego Mikołaja, przywitał najmłodszych listem od poczciwego staruszka. Następnie podarował im po książce z barwnymi, świątecznymi opowieściami  wraz ze specjalnie przygotowaną przez Urząd Miasta i Gminy zakładką. Zachęcał jednocześnie dzieci i rodziców do wspólnego czytania. Mamy nadzieję, że kolorowa zakładką wraz z cytatami podkreślającymi wartość książki w życiu człowieka oraz zdjęciami gminy, będzie towarzyszyć dzieciakom we wszystkich przygodach z lekturą.
Podczas spotkania, bawili się z dziećmi animatorzy, rodzice oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w szczególności kierownik świetlicy “Promyczek” i asystenci rodziny. Jedną z atrakcji był też popcorn serwowany ze specjalnej maszyny, którą użyczyło organizatorom Stowarzyszenie „Razem dla Widełek”.
Odpowiedzialne za zorganizowanie poczęstunku, w tym upieczenie ciast, mamy spisały się doskonale. Nad porządkiem i bezpieczeństwem dzieci czuwał jeden z ojców. Wydarzenie było nie tylko okazją do dobrej zabawy wspólnie z dzieciakami, ale także do integracji rodzin.

Miłej lektury i radosnych Świąt Bożego Narodzenia !

MGOPS