Podsumowanie drugiego tygodnia ferii zimowych 2017

2_tydzien_ferii_23Ferie zimowe już za nami. Drugi tydzień minął równie szybko jak poprzedni i z pewnością dla uczestników warsztatów pt. „Zimowa Kraina Odkrywania Talentów” nie było w nim czasu na nudę. Pełne energii i entuzjazmu dzieci wraz z asystentami rodziny oraz Kierownikiem świetlicy „Promyczek” zaczęli poniedziałkowe przedpołudnie od zabawy w kreatora mody. Głównym zadaniem „projektantów” było stworzenie kolekcji ECOmody z materiałów poddawanych recyklingowi. Efekty pracy zostały następnie zaprezentowane w pokazie mody.


W pozostałych dniach tego tygodnia na uczestników warsztatów czekały równie atrakcyjne zajęcia. Starsze dzieci znajdujące się pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Daleszycach miały okazję spróbować swoich sił w jeździe na nartach na stoku w Niestachowie. Młodsza grupa podopiecznych świetlicy doskonaliła w tym czasie swoje umiejętności plastyczne
z wykorzystaniem masy papierowej.
Dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce, którzy udostępnili odpowiedni sprzęt, Świetlica „Promyczek” zamieniła się w mini kino. Duży ekran, przyciemniona sala i smakowicie pachnący popcorn stworzyły prawdziwie kinowy klimat. Po seansie na dzieci czekała część plastyczna, podczas której wykonywano kukiełki przedstawiające wybrane postaci z filmu.
Z warsztatów, które odbywały się w drugim tygodniu ferii na terenie gminy Daleszyce skorzystały również dzieci z Cisowa i Widełek. One także miały możliwość wcielić się w rolę naukowca asystując przy wykonywaniu ciekawych eksperymentów. Pomiędzy doświadczeniami pani Halina Górska zachęcała uczestników warsztatów do wspólnych zabaw taneczno-ruchowych.
Każdego dnia na dzieci czekał urozmaicony gorący posiłek, który trafiał w ich gusta. Niespodzianką było wyjście na pizzę, gofry, czy też gorąca czekolada na stoku narciarskim.
Finałem tegorocznych ferii zimowych był spektakl pt. „Przygody Misia Zdzisia”, przedstawiony przez aktorów z Teatru „Moralitet” z Krakowa oraz prelekcja dotycząca pierwszej pomocy zaprezentowana przez ratownika medycznego. Niespodzianką dla widzów było pojawienie się Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce pana Dariusza Meresińskiego, który po krótkiej przemowie obdarował dzieci cukierkami. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.
Kierownik Świetlicy „Promyczek” pani Mariola Kaczmarczyk oraz Asystenci Rodziny pani Agnieszka Rychel i Dominika Malicka pragną podziękować dzieciom uczestniczącym w zajęciach, ich rodzicom, oraz wszystkim osobom, które pomogły podczas realizacji projektu „Zimowa Kraina Odkrywania Talentów”.