Panie na Czerwonym Dywanie w Daleszycach

dzien-kobiet-iwona00611 marca był wyjątkowy dla mieszkanek gminy Daleszyce, które tego dnia otoczone zostały wyszukaną elegancją i szykiem. Panie witane były na czerwonym dywanie lampką wykwintnego soku, specjalnie dla nich odbyły się pokazy mody, pokazy kosmetyczne, porady stylistów i fryzjerów. Czekał na nie smaczny tort i cały wachlarz wybornych potraw – a wszystko to z okazji Święta Kobiet. Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, aby każda z przedstawicielek płci pięknej poczuła się jak prawdziwa gwiazda.
Obchody Dnia Kobiet w tak niezwykłej formie odbyły się w Daleszycach po raz pierwszy. Do wspólnego świętowania w budynku OSP na daleszyckim rynku zaprosili mieszkanki gminy: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.


Na przybyłych gości czekał czerwony dywan z prawdziwie gwiazdorską oprawą oraz szereg atrakcji. Panie powitał Burmistrz Dariusz Meresiński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kieleckiego Janem Cedro, kierując do kobiet wiele ciepłych słów. – Organizując tegoroczny Dzień Kobiet szukaliśmy nowych rozwiązań, takich, które pozwoliłyby na uczczenie święta pań, nie tylko w tradycyjny sposób, który od lat był w gminie przyjęty, ale w sposób bardzo nowatorski i otwarty. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i został bardzo ciepło przyjęty. A tak liczna frekwencja oraz to, że Panie wychodziły stąd odmienione i szczęśliwe jest dla nas potwierdzeniem, że warto podejmować tego typu inicjatywy – mówił Burmistrz.

Atrakcyjne pokazy mody

Program imprezy był przygotowany ze szczególną starannością tak, aby każda z pań znalazła tu coś dla siebie. Młodsze pokolenie płci pięknej zainteresował pokaz mody dziewczęcej w wykonaniu dziewczynek z terenu gminy Daleszyce. Kreacje użyczył sklep DMD Moda z Kielc. Równie atrakcyjny był pokaz mody kobiecej. W role modelek wcieliły się uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach, które wystąpiły w kreacjach butiku internetowego Naia.pl. O ich wygląd zadbała stylistka Dominika Kozub z Daleszyc, fryzury wykonała Sylwia Kaczmarczyk z Salonu Fryzjerskiego PerLei z Kielc, a makijaże Akademia Wizażu Ewy Filipeckiej.

Stylizacje pod okiem specjalistów

Kreator wizerunku Dominika Kozub zaprezentowała mieszkankom gminy najnowsze modowe trendy. Panie wzięły również udział w pokazach kosmetycznych i mogły wysłuchać profesjonalnych porad stylistów i fryzjerów. Chętnie korzystały z zabiegów kosmetycznych oraz usług w postaci wykonania fryzury i makijażu. Pięknie umalowane i uczesane mieszkanki gminy spacerowały po czerwonym dywanie i pozowały na specjalnej „celebryckiej ściance”, gdzie fotografowała je Anna Łosak, specjalizująca się na co dzień w sesjach noworodkowych, dziecięcych, rodzinnych i ciążowych.

Dla ciała i ducha

Po zabiegach upiększających na panie czekał smaczny poczęstunek i degustacja potraw, o które zadbali: Piekarnia & Cukiernia Borków Halina i Rafał Siwonia, Zakład Masarski Henryka i Julian Zychowicz z Daleszyc, Restauracja La Cucina ze Szczecna, Firma Handlowo-Usługowa Konrad i Sławomir Kwiatek z Niw, Cukiernia Ale Babeczka z Kielc, Gospodarstwo Sadownicze Soki Ja <3 Busko.
Świętowanie na czerwonym dywanie umiliły liczne konkursy z nagrodami oraz występy lokalnych wykonawców. Swoim talentem oczarowali uczestniczki wydarzenia Wiktor Zwierzyński i Magdalena Mierzwa.

Stoiska i porady

Podczas imprezy swoje usługi i towary zaprezentowało liczne grono wystawców. Panie mogły zapoznać się z bogatą ofertą z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii, czy wizażu. Wśród nich znaleźli się: Kreator Wizerunku Dominika Kozub, Wioleta Jończyk – trener personalny, Zakład Fryzjersko – Kosmetyczny Gold Styl – Dominika Frąk i Diana Frąk, Salon Kosmetyczny La Bella – Marta Łebek, Portal www.ckdzieciaki.pl – portal informacyjny dla dzieci i rodziców, Akademia Wizażu Ewy Filipieckiej: Karolina Posłowska-Kaczor, Ewelina Kargul, Wioletta Węgrzyn, Katarzyna Łygońska, Salon Fryzjerski Per Lei – Sylwia Kaczmarczyk, Anna Łosak – fotografia noworodkowa, dziecięca, rodzinna i ciążowa, Firma Kosmetyczna Mary Kay – Edyta Górska, doradca do spraw pielęgnacji i wizażu, Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy Polanika z Chrustów koło Zagnańska, Sekretny Pokój z Kielc, Firma Kosmetyczna TIANDE, Firma Kosmetyczna Jeunesse, Butik Internetowy Naia.pl – odzież na każdą okazję, Sklep DMD Moda – moda dla dziewczynek i pań.
Tegoroczne świętowanie na czerwonym dywanie z pewnością zapadnie w pamięci wszystkich kobiet, dziewczynek, pań i panienek, które tego dnia mogły skupiać na sobie uwagę sztabu specjalistów z zakresu mody i urody oraz korzystać z ich porad i usług. A my życzymy wszystkim kobietom, aby każdego dnia roku mogły czuć się tak wyjątkowo, jak 11 marca w Daleszycach.
Dziękujemy serdecznie wszystkim wystawcom i sponsorom poczęstunku za wsparcie i udział w wydarzeniu.

Poniżej można obejrzeć reportaż z wyjątkowego obchodu Dnia Kobiet w Daleszycach. Zapraszamy !