Wizyta naczelnika kolumbijskiej organizacji skautowej w Bazie Dziecięcej w Daleszycach

baza-wizyta044Naczelnik kolumbijskiej organizacji skautowej 10 sierpnia gościł w Daleszycach. Druh Samuel Castillo Berrio odwiedził młodych mieszkańców gminy spędzających wakacje w Bazie Dziecięcej. Z wyjątkowym gościem spotkał się także Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Renata Segiecińska – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i hm. Elżbieta Kubiec, z-ca Komendanta Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Kielcach.

 

 


Dzieci chętnie zadawały naczelnikowi pytania dotyczące jego wrażeń z pobytu w Polsce; dowiedziały się m.in., jaka pogoda panuje w Kolumbii, jak długo jechał z ojczyzny do naszego kraju i jakich potraw spróbował w Polsce. Ponieważ ten dzień w „Bazie” upłynął pod hasłem „Dzieci świata”, w programie był quiz wiedzy o różnych krajach, układanie mega puzzli – mapa świata i nauka piosenek obcojęzycznych, a gość honorowy obejrzał kilka tańców narodowych w wykonaniu dzieci przygotowanych przez panią Halinę Górską. Na koniec wizyty, naczelnik otrzymał od dzieci i organizatorów letnich atrakcji prezenty – album fotograficzny ze świętokrzyskimi pejzażami i wspólne zdjęcie wykonane na terenie „Bazy”.
Naczelnikowi towarzyszyła hm. Aleksandra Polesek – Kierownik Zespołu ds. Ameryki Południowej przy Głównej Kwaterze Związku Harcerstwa Polskiego oraz phm. Maciej Szkatuła – Koordynator Projektu „Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych”.
„Baza Dziecięca” to projekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przygotowany z pomocą burmistrza Daleszyc. Na terenie szkoły podstawowej na dwa tygodnie stanęły namioty, w których stacjonowała setka podopiecznych MGOPS i Świetlicy Integracyjno-Wspierającej „Promyczek” z terenu całej gminy. Ostatni dzień w Bazie – 11 sierpnia – upłynął pod hasłem „The voice of Daleszyce”; dzieci wzięły udział w warsztatach tanecznych i karaoke. Zwieńczeniem całej akcji będzie ognisko w leśniczówce w Niestachowie, zaplanowane na 30 sierpnia.