Wakacyjna wycieczka do Osady Średniowiecznej

wycieczka-huta-009W ramach zajęć wakacyjnych Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze Świetlicą „Promyczek” zorganizował dla dzieci wycieczkę do „Osady Średniowiecznej” w Hucie Szklanej. Wyjazd odbył się w dwóch terminach -13 i 20 lipca. Łącznie w dwóch wycieczkach wzięło udział blisko 90 uczestników.

 

 

 

 


Mali mieszkańcy całej gminy z rodzin objętych systematyczną pomocą tutejszego Ośrodka jak również wychowankowie „Promyczka” mieli okazję przenieść się w czasy pierwszych osadników Gór Świętokrzyskich. Zwiedzając całą imponującą Osadę dzieciaki miały sposobność dowiedzieć się czegoś więcej o życiu i codzienności średniowiecznych mieszkańców. Na warsztatach tkackich powstały ręcznie robione wielokolorowe bransoletki, które pięknie zdobiły dziecięce dłonie. Spacerując po Osadzie dzieci odwiedziły kowala, który pokazał, a następnie nauczył je kuć podkowy. Samodzielnie wykonane „symbole szczęścia” trafiły do domów uczestników wycieczki. Ciekawą atrakcją okazały się warsztaty garncarskie, podczas których zarówno chłopcy jak i dziewczynki samodzielnie wykonali gliniane naczynia.
Pomimo zmiennej pogody dzieciaki bawiły się wspaniale.Urokliwe otoczenie przyrody, piękny krajobraz pozwolił milusińskim docenić piękno województwa, w którym mieszkają.