Ferie nie były nudne!

„Bajkowa zima” pod takim hasłem przebiegły ferie w gminie Daleszyce, które były niezwykle intensywne.
Ferie zainaugurowano w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Daleszycach. Dla dzieci wystąpił teatr „TAK”, który zaprezentował przedstawienie pt. „W 7 dni dookoła bajek”. Był to interaktywne spektakl z elementami nauki języka angielskiego. Była również możliwość zwiedzenia budynku biblioteki oraz poczęstunek.
W kolejnym dniu odbył się Bal Karnawałowy. Księżniczki i super bohaterowie opanowali halę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Zabawie nie było końca.
Środek tygodnia był filmowy. Dla małych koneserów kina zaprezentowany został film pt. „Sevin i szczur”.


„Parasol bezpieczeństwa” tak nazywał się kolejny dzień ferii w naszej gminie. Milusińscy spotkali się z policjantami i strażakami. Nauczyli się kilku zasad bezpieczeństwa oraz uczestniczyli w pokazie ratownictwa medycznego. Zawitali również do budynku remizy OSP Daleszyce, gdzie miały możliwość zobaczyć sprzęt i wozy strażackie.
Drugi tydzień ferii rozpoczął się od wizyty w Nadleśnictwie. Dzieci spotkały się z leśniczym Pawłem Kosinem, który na krótkim spacerze po lesie opowiedział jak należy dbać o przyrodę. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.
W Trzemosnej mali odkrywcy mieli swoje laboratorium.
Promyczkowy Master Chef Junior dał poznać kto robi w domu kanapki, a komu robi je mama. Na szczęście w Daleszycach są same zuchy, które potrafią upichcić naprawdę smakowite kąski J
W Niwach było magicznie i zabawnie. To wszystko za sprawą pokazu iluzji, którego nie powstydziłby się sam David Copperfield. Następnie zajęcia ze śmiechoterapii, które przysporzyły dzieciom przyjemnych bóli brzucha.
Ferie zakończyliśmy na sportowo. W daleszyckiej hali zorganizowano zajęcia sportowe z animatorami sportowymi, podczas których przeprowadzono turnieje drużynowe, konkursy sprawnościowe, zabawy ruchowe. Zaangażowanie i entuzjastyczne podejście uczestników nie pozostało bez nagrody. Wszyscy otrzymali z rąk Burmistrza wyróżnienia w postaci medali.
– Ferie , ferie i po feriach. Serdecznie dziękuje organizatorom tego wspaniałego przedsięwzięcia – pracownikom MGOPS, MGBP, MGOK i świetlicy integracyjnej „Promyczek” oraz wszystkim tym , którzy przyłączyli się do organizacji zajęć podczas ferii m.in. OSP Daleszyce, SRD Widełek, Nadleśnictwo Daleszyce, Policji oraz ratownikom medycznym – burmistrz, Dariusz Meresiński.