Zwiedzanie skansenu i wesołe biesiadowanie – seniorzy z gminy Daleszyce nie zawiedli

Ulewny deszcz nie odstraszył seniorów z gminy Daleszyce, którzy tłumnie zjawili się o umówionej godzinie, aby wziąć udział w wycieczce do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, przy wsparciu burmistrza Dariusza Meresińskiego. Były śpiewy, żarty i świetna zabawa.

 

 

 


Seniorzy zgodnie podkreślali, że nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie. Humory dopisywały, a ulewny deszcz nie popsuł nikomu tego wyjątkowego dnia. A trzeba podkreślić, że był on wypełniony atrakcjami. W pierwszej kolejności uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej. Następnie wspólnie wzięli udział w przygotowanym dla nich programie artystycznym. – Jestem pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego spotkania. Rzadko spotyka się tak liczną grupę seniorów, która wyjechałaby tak daleko od swojego miejsca zamieszkania – mówi Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów. Zadziałał tu bardzo ważny czynnik, zaangażowanie włodarza gminy Daleszyce w aktywizację seniorów. I mamy dzisiaj wspaniały efekt, czyli integrację i świetną zabawę. Należy mocno podkreślić, że aktywizacja seniorów to bardzo ważna sprawa, o której nie wolno samorządom zapominać – dodaje Jerzy Pyrek.
Jak poinformował burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, to już kolejne spotkanie z seniorami z terenu gminy Daleszyce. – W dzisiejszej wycieczce wzięło udział prawie 120 osób, a więc frekwencja bardzo dopisała, pomimo, że pogoda spłatała nam figla – mówi burmistrz Dariusz Meresiński. – Cieszy nas, że seniorzy tak chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach, wychodzą z domów, integrują się i wspólnie miło spędzają czas. Chcemy, aby te spotkania odbywały się cyklicznie i już mamy pomysły na kolejne – dodaje burmistrz.
Seniorzy biesiadowali, żartowali i dobrze się bawili. Wspólnie z prowadzącym zabawę Witem Chamerą odśpiewali piosenkę ze słowami: „Burmistrz Daleszyc naszym przyjacielem jest”. – To pokazuje, że nie trzeba ciągle narzekać, tylko mierzyć się z rzeczywistością. Za tą lekcję serdecznie Wam dziękujemy – mówił burmistrz Dariusz Meresiński.
Renata Segiecińska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformowała, że zorganizowanie wycieczki, to kolejny krok w stronę celu, jaki wspólnie z włodarzem gminy Daleszyce został ustalony. – Naszym celem jest aktywizacja społeczna osób, które nie są już czynne zawodowo, nie są też zrzeszone, nie są członkami kół, czy nie należą do zespołów muzycznych. Dzisiejsza wycieczka jest właśnie dla tych osób, czyli po prostu mieszkańców gminy Daleszyce, którzy chcą w ciekawy sposób wypełnić swój wolny czas – mówi kierownik Renata Segiecińska. – Bardzo nas cieszy, że pomimo płaczliwej pogody mieszkańcy tak tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie burmistrza. Warto dodać, że spotkania odbywają się cyklicznie. Mamy Senioradę, mamy też inne wydarzenia, jak np. miniona śmiechoterapia, czy wykład z doktor nauk medycznych. W każdym miesiącu proponujemy coś innego – dodaje Renata Segiecińska.
Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni zachwyciło swoim urokiem mieszkańców gminy Daleszyce. – Przepiękna ta nasza Polska. Tyle lat przeżyłam, a tu jestem po raz pierwszy. Oby było jak najwięcej takich spotkań – mówiła Maria Golmento z Daleszyc. Seniorzy zgodnie ocenili wycieczkę jako wspaniałe wydarzenie.- Takie spotkania to bardzo dobry pomysł i warto brać w nich udział – podsumowała Janina Baćkowska.

Agnieszka Olech