Porady i informacje dla mieszkańców gminy w miesiącu lipcu od Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach informuje, że w dniu 24 lipiec o godz. 15.30 w Ośrodku odbędzie się posiedzenie Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W dniu 27 lipca o godz. 11.00 w ramach kolejnego spotkania grupy wsparcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców odbędzie się wyjazd do ZOO „ Leśne Zacisze” do Lisowa. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 16 lipca do organizatora wycieczki pod numerem telefonu: 41-307-24-78 lub 795-052-550. Uczestnicy pokrywają koszty biletu wstępu na teren ZOO tj:15 złotych.

Szanowni Państwo

Miło nam poinformować iż w dniu po 16 lipca rusza w trasę samochód pn: Mobilny Klub Rodzinny „m-GOPSIK”, który jako ruchoma filia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie regularnie docierał do mieszkańców z terenu całej gminy z ofertą dla dzieci i ich rodzin.W miesiącach lipiec oraz sierpień dowiezie wnioski dotyczące świadczeń rodzinnych – w tym 500+/ 300+. Dwa razy w tygodniu samochód w ramach pracy socjalnej dotrze do ludzi w podeszłym wieku i przewlekle chorych- którzy nie są w stanie samodzielnie przyjechać do MGOPS. Dodatkowo umożliwi aktywizację i integrację społeczną seniorów z naszej gminy.

Otwarcie „m-Gopsika” odbędzie się 16 lipca o godzinie 11:00 na Rynku w Daleszycach. Następnie samochód pojedzie do Szczecna – w ramach Akcji Letniej „Objazdowe Wakacje 2018” organizowanej przez MGOPS, MGOK, MGBP.