Wycieczka do krakowskiego ZOO

O tym, jak atrakcyjnie można spędzić wakacje przekonały się dzieci z rodzin, objętych systematycznym wsparciem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz podopieczni Świetlicy „Promyczek”, podczas wycieczki do ZOO w Krakowie.

 

 

 

 


W dniu 10 lipca, grupa blisko pięćdziesięciu osób, wyjechała z daleszyckiego rynku na wycieczkę. Burmistrz Dariusz Meresiński oraz Pani dyrektor Renata Segiecińska, życzyli wszystkim udanego i pełnego wrażeń wyjazdu.
Na miejscu czekało na dzieci ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków, gdzie liczną grupę stanowiły zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem. Dużą radość sprawiła wszystkim uczestnikom wycieczki możliwość samodzielnego karmienia wybranych zwierząt.
Po zwiedzaniu krakowskiego ZOO dzieci wraz z opiekunami udały się na pyszny obiad do restauracji „Pod Smokiem”. Głównym elementem wystroju pomieszczenia był legendarny zwierz, który zrobił na wszystkich duże wrażenie. Zmęczeni, lecz zadowoleni uczestnicy wycieczki bezpiecznie dojechali do domu.

Mariola Kaczmarczyk